7 טיפים למהנדס ביצוע ליום עבודה יעיל יותר באתר הבנייה

מי מאיתנו לא מכיר את אורח היום האינטנסיבי של מהנדסי הביצוע באתר הבנייה; קמים עם השמש, מגיעים לאתר לפני כולם לפתיחת האתר והכנסת הקבלנים לעבודות השונות, נמשך בסיורים שונים, פגישות, הזמנות ברזל, קצת מיילים, בדיקת אלמנטים, עוד קצת מיילים, ועוד לפני שהרגשתם נגמר היום והמשימות רק הולכות ונצברות...

אז איך מספיקים יותר?
  1. הציבו משימות ברמה היומית – נסו להרגיל את עצמכם בסופו של כל יום לרכז לכם מספר משימות ליום המחרת ושימו אותן מול העיניים. אם תכננתם לסגור חשבון של קבלן מסויים- מצאו את הזמן לעשות זאת ונסו לא לדחות זאת ביום נוסף. כל משימה ש"הרגתם" סמנו עליה קו על מנת לקבל תמריץ להמשיך במשימות. בנוסף, רשמו כל משימה שביצעתם ולא תכננתם מראש בצידו השני של הדף - בצורה זו תרגישו כמה הספקתם, ותשתפרו בלקבוע את כלל המשימות מראש. אפשר להשתמש באקסל, אסאנה, או כלי לניהול משימות - אבל ביננו, אין כמו נייר.
  1. סגלו לעצמכם אורח יום קבוע – אחד הקשיים המונעים מאיתנו לעבוד בתפוקה גבוהה הוא הדינמיות באתר והשונות הגבוהה בין תקופות שונות בחיי הפרויקט. נסו לסגל לעצמכם אורח יום קבוע שידע לאזן בין העבודה בשטח ובין העבודה המשרדית השוטפת. לרוב, האינטנסיביות באתר תהיה בשעות הבוקר עת הגעת הקבלנים לאתר. לאחר פתיחת המלאכות השונות הרשו לעצמכם לחזור למשרד לצורך עבודה שוטפת. אל תשכחו כי אתם עובדים מול ספקים ונותני שירות שלא ימתינו לשיחת הטלפון שלכם עד שש בערב. לקראת ארוחת הצהריים זה זמן טוב לחזור לשטח לעוד מספר שעות לאחריהן תחזרו למשרד לסגור את היום.
  1. הימנעו עד כמה שניתן מפגישות ספונטניות – קבעו פגישות עם ספקים וקבלנים לשעות מוגדרות ולפרק זמן ידוע מראש. הענף פחות מורגל לעבודה כזו, אבל ברגע שהקולגות שלכם ידעו שמבחינתכם שעה זו שעה, תוכלו לחסוך פעמים רבות שאתם "נשאבים" לפגישה שלא תכננתם במקום לבצע את אחת המשימות שהגדרתם לעצמכם. קביעת פגישות זה קל; מה שקשה זה לסרב לפגישות כאשר הספק או הקבלן מגיעים באיחור. נסו לעשות זאת מידי פעם ותקבלו "שם" של מישהו שמגיעים אליו בזמן.
  1. הבחינו בין עיקר וטפל - אחת היכולות החשובות שלכם כציר מרכזי בפרויקט הוא לדעת להבחין אילו נושאים חשובים ודחופים, ואילו משימות סתם מכניסות לכם רעש למערכת ומציפות אותכם בשעות עבודה שלא מקדמות את הפרויקט לשום מקום. כדמות מקשרת בין השטח ל"מטה" אתם תבואו במגע עם מספר רב של גורמים שרובם יתקשרו אליכם ברגע הראשון שהם יצטרכו משהו. עמדה זו תציב אותכם בפני עומס מידע ומשימות רבות לבצע- אותן עליכם לתעדף בחכמה.
  1. עשו עבודה משרדית גם מהשטח - מענה על מיילים בדרגת חשיבות נמוכה, שליחת RFI ועוד מגוון משימות פשוטות יכולות להיעשות "על הדרך" באמצעות הטלפון או הטאבלט ולא בהכרח מהמחשב במשרד.
  1. אמצו טכנולוגיה - הענף אומנם סובל מנחשלות בכל הנוגע לקדמה וטכנולוגיה, אומנם יותר ויותר חברות יוזמות הקמת מחלקות חדשנות על מנת לשפר את הביצועים שלהן. כיום יש מגוון חברות ומוצרים שיעשו את חייכם קלים ונוחים יותר. הפקת דו"חות, מעקב אחר משימות ועוד הן רק חלק מהאפשרויות שחברות אלו יכולות להציע לכם.
  1. הכינו תכנית עבודה - אומנם זה נשמע בנאלי, אך יצא לי לראות הרבה אתרים שעובדים ללא תכנית כזו. אחת לשבוע שבו עם הקבלנים המובילים ועם מנהלי העבודה, ובנו תכנית ברמה היומית לשבוע הקרוב. נסו להציף את כל החסמים והבעיות שעשויות לצוץ- בין אם תנאי מזג אוויר קיצוני או מחסור בחומרים ופועלים.
יש לכם עוד טיפים ליום עבודה יעיל ? נשמח לשמוע בתגובות...
אהבתם ? נשמח שתשתפו Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedIn

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *